پاورپوینت خانه های خورشیدی

پاورپوینت خانه های خورشیدی

دسته بندی:

قیمت: 4000 تومان

تعداد نمایش: 796 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۷ تیر ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

چکیده:

نیاز گسترده انسان به منابع انرژی همواره از مسائل اساسی در زندگی بشر بوده و تلاش برای دستیابی به یک منبع تمام نشدنی انرژی از آرزوهای دیرینه انسان محسوب می شود.انسان همواره در تصورات خود نیروی تمام نشدنی را جستجو می کرد که در هر زمان و مکان در دسترس او باشد.

با پیشرفت تمدن بشری، گیاهان به ویژه درختان(چوب) و پس ازآن زغال سنگ، نفت و گاز وارد بازار انرژی شد، اما به دلایلی چون: نیاز روز افزون به انرژی، محدودیت منابع فسیلی و آلودگی های زیست محیطی ناشی از سوزاندن و متصاعد شدن گازهای سمی حاصل ازآن( که موجب مشکلات تنفسی، افزایش دمای هوا و تغییرات گسترده آب و هوایی می گردد) صاحبنظران و کارشناسان بر آن شدند که با استفاده از انرژی های پاک نظیر انرژی خورشیدی، بادی، زمین گرمایی، هیدروژنی و… به جای انرژی های محدود فسیلی،از خطرات و چالش های ایجاد شده ممانعت کنند. این امر سبب شده است که کشورهای توسعه یافته با جدیت هرچه تمام تر استفاده از سایر انرژی های موجود در طبیعت، به خصوص انرژی های تجدید شونده را مورد توجه قرار دهند. در این راستا در این نوشتار سعی داریم با توجه به اهمیت انرژی های تجدید پذیر به صورت خلاصه به معرفی آن ها پرداخته و در انتها سایت های مرتبط را که می تواند در این راستا مفید باشد معرفی کنیم.

معرفی دهکده خورشیدی فرایبورگ

فرایبورگشهری است در ایالت بادن-وورتمبرگ (جنوب غربی آلمان) با  ۲۰۵  هزار نفر جمعیت که یکی از گرم‌ترین و پر آفتاب‌ترین شهر‌های آلمان است. در طول جنگ جهانی دوم  ۸۰% شهر با بمب نابود شده بود ولی بعد از خاتمه جنگ بیشتر شهر دوباره عین مدل تاریخی شهر بازسازی شد. در حال حاضر شهردار فرایبورگ دکتر دیتر سالومون  (Dr. Dieter Salomon) است. او که در سال  ۲۰۰۲  انتخاب شده تنها عضو حزب سبز آلمان است که در شهری بزرگتر از صدهزار نفر چنین مسوولیتی برعهده دارد. در ضمن از سال  ۲۰۰۰  این شهر خواهر خوانده‌ی اصفهان است.

چند نکته جالب دیگر در مورد فرایبورگ:

_شهر فرایبورگ برای اینکه مردم را در این پروژه‌های خورشیدی سهیم کند شروع به فروش سهام سلول‌های خورشیدی کرد به این ترتیب یک فرد می‌تواند مثلا  ۱  متر مربع از این سلول‌ها را بخرد و در عمل به یک تولید کننده انرژی الکتریکی تبدیل شود! بعدها این مدل فروش سهام به شکلی جا افتاده که اکنون مردم می‌توانند سهام توربین‌های بادی و سلول‌های خورشیدی را بخرند و سهام‌دار تولید انرژی پاکیزه باشند.

_اولین هتل در دنیا که تمامی انرژی خود را از انرژی‌های جایگزین استفاده می‌کند و به عبارتی اولین هتل دنیا است که نشر کربن دی‌اکسید صفر دارد در فرایبورگ است. هتل ویکتوریا در شهر فرایبورگ.

_پروژه‌های بهینه انرژی را در تمام شهر می‌توان یافت برای مثال استخر شنا که با پنل‌های دمایی خورشیدی گرم می‌شود یا کلینیک دانشگاه که از روشی مشابه برای خنک کردن استفاده می‌کند. در دفترهای توریسم این شهر می‌توان نقشه‌هایی گرفت که بیش از  ۳۰  پروژه از این قبیل را نشان می‌دهند برای توریست‌هایی که به این دلیل به فرایبورگ می آیند.

_استادیوم فوتبال شهر فرایبورگ – استادیوم بادنوا(Badenova-Stadion)- نیز با انرژی خورشیدی اداره می‌شود.

پاسخ دهید