دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

دانلود پاورپوینت معماری ژاپن

دسته بندی:

قیمت: رایگان

تعداد نمایش: 1514 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۴ شهریور ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۴ شهریور ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

رایگان – اضافه کردن به سبد خرید

مجمع الجزایر ژاپن که در فراسوی کرانه های شرقی قاره آسیا قرار دارد در قوس باریکی به طول ۳۸۰۰ کیلومتر ، بین عرض های شمالی ۲۵ و ۲۰ درجه تا ۴۵/۳۳ ممتد است . این مجمع الجزایر مشتمل بر چهار جزیره اصلی و تقریبا ۳۹۰۰ جزیری کوچکتر است . هنشو ، هکایدو ، کیوشو ، شیکوگو چهار جزیره اصلی این کشور هستند .

ژاپن به دلیل قرار گرفتن در منطقه معتدله در تابستان و آب و هوای سرد در بعضی مناطق در زمستان دارای طبیعت شگفت انگیزی می باشد که بیشترین تاثیر را در هنر ژاپن به جای گذاشته است .

به طور کلی می توان تاریخ فرهنگ ژاپن را به پنج دوره تقسیم و بررسی نمود :

.۱دوره باستان

.۲دوره آغاز تاریخ

.۳قرون وسطی

.۴دوره قبل از مدرنیزه شدن

.۵دوره جدید

معماری ژاپن ترکیبی از شیوه های بومی و وارداتی است و مبتنی بر رسوم و سنن معماری چوبی می باشد . معماری ژاپن از سنگ به طور عام استفاده نمی کند و سنگ مصالحی است که عمدتا در ساخت شالوده های بنا و یا پاگوداهای بسیار کوچک مورد استفاده قرار می گیرد . تقریبا تمامی سازه های سنتی در ژاپن از چوب و لوح های کاغذی ، گچ و خاک رس در ساخت دیوارها ، حصیر و بوریا در ساخت کفپوش ها و الوارهای چوبی یا سفال در ساخت بام ها استفاده می نمایند . بدین نحو معماری ژاپن در مقایسه با معماری چین ساده تر و دارای خطوط به مراتب زیباتر و ظریف تر است . زیبایی و ظرافت معماری ژاپن از طریق آرایش نامتقارن و غیر رسمی تر ساختمان_نسبت به قیود سختگیرانه چین – دو چندان می گردد .

برای ادراک هرچه بهتر معماری ژاپن تا پیش از ظهور ” بودا ” و نیز قبل از تاثیرات معماری چین می توان عبادتگاه هایی موقتی که مختض مذهب بومی ژاپنی ها ، ملقب به مذهب  ”شینتو ” می باشد را مطالعه کرد . این معابد در فواصل زمانی ۲۰ ساله ، یکبار نابود شده و از نو ساخته می شدند تا از این طریق تمام نسل های ژاپن ساخت و ساز بومی خود را فرا گیرند .یکی دیگر از دلایلی که برای این مهم ذکر شده است بازرسی های دائمی خدایان از معابد در فواصل زمانی کوتاه می باشد .

منابع:

.۱آشنایی با معماری جهان           ابراهیم زارعی

.۲تاریخ معماری غرب             امیر بانی مسعود

.۳سایت های اینترنتی

پاسخ دهید